Kontakt

Find kontaktoplysninger til skolen, ledelsen, teknisk og administrativt personale, SFO, juniorklub, specialafdelingen og fraværstelefonen.

Østervangsskolen
Dronningborg Boulevard 33
8930 Randers NØ
Tlf.: 8915 4444
E-mail: oestervangsskolen@randers.dk

Skoleleder
Peter Nellemann
Tlf.: 8915 4440
E-mail: peter.nellemann@randers.dk

Viceskoleleder og leder af Specialafdelingen
Anna Margrethe Østergaard
Tlf.: 8915 4437
E-mail: anna.margrethe@randers.dk

Indskolingsleder
Lene Qvortrup Skov
Tlf.: 2199 5321
E-mail: lene.qvortrup.skov@randers.dk

Pædagogisk Afdelingsleder
Morten Lysdahl Pedersen
Tlf.: 2553 2082
E-mail: morten.lysdahl.pedersen@randers.dk

Skolesekretær
Winnie Høg Schneider
Tlf.: 8915 4444
E-mail: Winnie.Hog.Schneider@randers.dk

Skolesekretær
Vivi Henriksen
Tlf.: 8915 4444
E-mail: vivi.henriksen@randers.dk

Serviceleder
Michael Hoberg Rasmussen
Tlf.: 2016 6737
E-mail: michael.hoberg.rasmussen@randers.dk

Servicemedarbejder
Dennis Deichmann Christensen
Tlf.: 6112 2361
E-mail: dennis.deichmann.christensen@randers.dk

Servicemedarbejder
Morten Lanng
Tlf.: 6112 1432
E-mail: morten.lanngranders.dk

Servicemedarbejder
Kjartan Høgh

Aftenpedel
Kim
Tlf.: 6112 2166

Aftenpedel
Henry
Tlf.: 6112 0487

Weekendpedel
Tlf.: 8915 6969

Konst. Indskolingsleder/SFO leder
Lene Qvortrup Skov
Tlf.: 2199 5321
E-mail: lene.qvortrup.skov@randers.dk

Børnehuset Østervang
Tlf.: 2056 1097

Konst. Indskolingsleder/SFO leder
Lene Qvortrup Skov
Tlf.: 2199 5321
E-mail: lene.qvortrup.skov@randers.dk

Juniorklubben
Tlf.: 8915 4446 eller 3034 3944

Juniorklubbens kontor
Tlf.: 8915 5949

1.d og 4.d
Eftermiddag i SFO
Tlf.: 3052 0674 

6.d og 6.e
Eftermiddag i SFO
Tlf.: 3052 0661

8.d og 9.d
Tlf.: 2337 9181

10.d
Tlf.: 2337 9181, mellem kl. 07.20 og 07.30 dog 5197 9933

8.d 9.d og 10.d = De unges klub
De er sammen om eftermiddagen
Tlf.: 2337 9181 mellem kl. 14.00-16.00

Elevers sygdom skal meldes til skolen mellem klokken 07.45 og 08.00.

Dette skal ske enten på SMS eller ved opkald til skolens kontakttelefon på tlf. 2348 4163.

Hvis du ønsker at kontakte Skoleafdelingen i Randers Kommune, kan du gøre det på boernogskole@randers.dk.

Bemærk, at beskeder, der indeholder personfølsomme oplysninger, ikke må sendes til ovenstående e-mailadresse.

Indeholder din besked personfølsomme oplysninger, skal den sendes som digital post.